"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyna Bednarek
Zastanawialiście się kiedyś, gdzie podziewają się skarpetki? Są, są i nagle ich nie ma. Przepadają na zawsze. Justyna Bednarek przedstawia intrygującą historię o tym, co się dzieje ze skarpetkami, których już nigdzie nie możemy znaleźć. Zaintrygowani? Nic dziwnego!


Poznajcie skarpetki. Jest ich dziesięć. Dlaczego zdecydowały się wyruszyć w świat i przeżywać niesamowite przygody?

Pierwsza skarpetka, bardzo elegancka, wyruszyła w świat aby zostać gwiazdą. Druga, mała szara skarpetka, uratowała mysie sieroty przed groźnym ptakiem. Trzecia, granatowa lewa, uciekła z kosza na pranie, została politykiem i zaczęła zmieniać świat. Czwarta, kolorowa skarpetka, postanowiła pomóc pewnemu bezdomnego po wysłuchaniu jego historii. Piąta, niezwykle gryząca skarpetka, uratowała małego kotka przed niegrzecznym chłopcem. Szósta, czerwona, wygrała konkurs na najpiękniejszą różę! Siódma, marynarska skarpetka, wylądowała na morzu. Ósma, zielona, pomogła pewnej wronie uszczelnić swoje gniazdo. Dziewiąta została prywatnym detektywem, a dziesiąta stała się pocieszycielem chorego dziecka w szpitalu.


Ah, co to za wspamiała książka. Co za teksty, co za morały, co za ilustracje, wykonane przez Daniela de Latour. Zakochałam się w tej historii i skarpetkach od pierwszego przeczytania. Mój syn także, chociaż on bardziej ogląda i słucha, jak mu opowiadam to, co się dzieje na kartkach bajki. Justyna Bednarek stworzyła bardzo wartościową i ciekawą (nie tylko dla dzieci, ale i dorośli mogą się przy niej świetnie bawić i nie móc się od niej oderwać) historię dla dzieci. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek są idealne od pierwszej strony do ostatniej.


Wspomniałam o morałach, które wysypują się z tej książki. Autorka, za pomocą swoich historii, uczy małych czytelników, że nikt nie jest bezwartościowy. Każdy może się do czegoś przydać. Każdy ma marzenia, które warto realizować. Po lekturze tej książki byłam w wielkim szoku – nie spodziewałam się, że autorka w tak prosty i przyjemny sposób pokaże dzieciom, że są kimś i wzmocni w nich ich poczucie wartości, a także uczuli na słabości i krzywdę innych ludzi. Justyna Bednarek zrobiła to znakomicie. W takiej sytuacji nie mogę pominąć kolejnych przygód skarpetek, a także Babcochy, która również zbiera pozytywne opinie.

Jeżeli szukacie idealnej książki dla dzieci, to przestańcie. Ja wam ją tutaj prezentuje podaną na tacy. Oglądajcie zdjęcia, czytajcie recenzje i kupujcie.

Za możliwość poznania tej historii dziękuje Wydawnictwu Poradnia K!Publikowanie komentarza

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates