Poznajcie kolorowego słonia | David McKee "Elmer"
Znacie Elmera? Nie! To najwyższa pora nadrobić zaległości. Ja od pierwszej historii pokochałam tego kolorowego słonia w kratkę i nie dziwię się, że ma rzeszę fanów, nie tylko wśród najmłodszych czytelników, ale także wśród ich rodziców.


Kim jest Elmer? Jak wspomniałam – to miły, odważny, kolorowy słoń w kratkę. Ulubieniec dzieci, które przeżywają razem z nim wspaniałe przygody. W najnowszym zbiorze opowiadań zostały umieszczone 4 historie, ale ja po lekturze czuje wielki niedosyt, a patrząc na listę wszystkich dostępnych publikacji o Elmerze już wiem, co sprezentuje mojemu synowi w najbliższym czasie. On również jest zachwycony historiami o tym kolorowym słoniu.

W tym zbiorze znajdziecie następujące opowiadania: Elmer i potwór, Elmer i wiatr, Elmer i śnieg, Elmer i powódź. Kolorowy słoń w kratkę pokona strasznego stwora, którego boją się inne zwierzęta, nauczy się latać, będzie bawić się w śniegu i uratuje Młodego. Każda z tych historii umili czas – te opowiastki nadają się do czytania wieczorem przed snem, jak i w ciągu dnia. Ci starsi mali czytelnicy sami mogą czytać i poznawać przygody Elmera, bo duże literki i łatwy tekst pomagają w nauce samodzielnego czytania.W czym tkwi fenomen tych bajek? W prostocie przekazu – dzieci uwielbiają historie proste, łatwe, pełne przygód, ale i z morałem, który autor skutecznie między słowami przekazuje. Nasz bohater jest słoniem odważnym i dzielnym – nie ocenia innych za wygląd, tylko za wnętrze. Pomaga innym, uwielbia spacery, czasami zrobi coś głupiego, ale potrafi przeprosić. Jego przygody bawią i uczą, a dzieci kochają taki prosty przekaz. Po zakończonej lekturze chcę się więcej i więcej, bo Elmera wciąż mało. Nic dziwnego, że książki o tym uroczym słoniu stały się bestsellerem na całym świecie. Dodatkowo ilustracje są piękne – kolorowe, proste, dużo się na nich dzieje i idealnie obrazują tekst.

Jeżeli szukacie fajnej książki dla dzieci, to daje wam tytuł na tacy. Ten zbiór będzie idealny na początek. Dzieci i dorośli kochają Elmera i gwarantuje, że wy również się zakochacie.

Oficjalna recenzja dla portalu Duże Ka

Publikowanie komentarza

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates