Z biblioteki małego czytelnika: Nowości od Wydawnictwa Egmont!
Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek skierowana dla każdego malucha. Uczą, bawią i edukują, a w dodatku, małym rączkom trudno je zniszczyć, bo są wykonane bardzo solidnie. Mają grube strony, których ciężko podrzeć, a małe dzieci często w przedzieraniu kartek odnajdują radość, chociaż, nie robią tego specjalnie. Nie odbiegając od tematu, chciałabym przedstawić Wam nowości od wydawnictwa Egmont.  
Na serie Pierwsze bajeczki składają się tytuły: Dzień dobry, samolociku, Dzień dobry, samochodziku, Dobranoc, mała pando. Pierwsza z nich opowiada o podróży samolotem. Dzieci mogą dowiedzieć się jak wygląda lotnisku i co się dzieje z walizkami. Obserwując ilustracje, można liczyć pasażerów i walizki, rozpoznawać kolory. W dzień dobry, samochodziku mali czytelnicy odbywają podróż samochodem – otwierają garaż, włączają światła, tankują samochód. W ostatniej z wymienionych książeczek, dzieci wraz z pandą szykują się do snu, ale wcześniej bawią się, jedzą kolację, myją. Najfajniejsze w tych opowieściach jest to, że przy pomocy paluszka, dzieci mogą przesuwać obrazki. Obserwują, jak leci samolot, jak się tankuje samochód czy jak mała panda huśta się na gałęzi.


Jedzenie, Muzyka i Zwierzęta Domowe to książeczki, które należą do serii Pierwsze słowa, dobrze znanej rodzicom. W pierwszej z nich, maluszek poznaje różne rodzaje warzyw, owoców i innego rodzaju posiłków. Za pomocą paluszka może zmienić na talerzu proporcje warzyw i frytek, zjeść banana, czy pomóc chłopcu wypić mleko. Jak dla mnie, to najgorsza część serii, bo ruchome obrazki wcale nie są aż tak zachwycające. W Muzyce nie tylko dzieci poznaje różne rodzaje instrumentów, ale także może nimi zagrać. Świetna pozycja do nauki dźwiękonaśladowczej, ćwiczenia mięśni twarzy i języka. Zwierzątka domowe to książeczka urocza. Również może pomóc w rozwoju mowy, a odkrywa, że nie tylko kotek i piesek zaliczają się do domowych pupili.


Bobas odkrywa naukę to książeczki, które kocham. Warto od najmłodszych lat przekazywać dzieciom cenną wiedzę, a w tej serii jest podana lekko i fascynująco. Wzrok, Słuch, Inżyniera lotnicza, Kwarki to książeczki, z których i dorosły może się wiele dowiedzieć. Ilustracje są przyjemne dla oka, a wiedza przekazana w sposób prosty i ciekawy. Autorzy zawsze zaczynają od codziennych czynności bohaterka książeczki.

2 komentarze :

 1. Your Affiliate Money Printing Machine is waiting -

  Plus, making money online using it is as simple as 1---2---3!

  Here are the steps to make it work...

  STEP 1. Choose which affiliate products you want to push
  STEP 2. Add some PUSH button traffic (this ONLY takes 2 minutes)
  STEP 3. Watch the system explode your list and sell your affiliate products all for you!

  So, do you want to start making money?

  Click here to activate the system

  OdpowiedzUsuń
 2. Water Hack Burns 2lb of Fat OVERNIGHT

  At least 160k women and men are trying a simple and secret "water hack" to burn 2lbs each night in their sleep.

  It is simple and it works on everybody.

  Here's how you can do it yourself:

  1) Go get a glass and fill it up half full

  2) Then use this proven hack

  and you'll be 2lbs thinner as soon as tomorrow!

  OdpowiedzUsuń

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates