Z biblioteki małego czytelnika: Nowości od Wydawnictwa Egmont!
Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek skierowana dla każdego malucha. Uczą, bawią i edukują, a w dodatku, małym rączkom trudno je zniszczyć, bo są wykonane bardzo solidnie. Mają grube strony, których ciężko podrzeć, a małe dzieci często w przedzieraniu kartek odnajdują radość, chociaż, nie robią tego specjalnie. Nie odbiegając od tematu, chciałabym przedstawić Wam nowości od wydawnictwa Egmont.  
Na serie Pierwsze bajeczki składają się tytuły: Dzień dobry, samolociku, Dzień dobry, samochodziku, Dobranoc, mała pando. Pierwsza z nich opowiada o podróży samolotem. Dzieci mogą dowiedzieć się jak wygląda lotnisku i co się dzieje z walizkami. Obserwując ilustracje, można liczyć pasażerów i walizki, rozpoznawać kolory. W dzień dobry, samochodziku mali czytelnicy odbywają podróż samochodem – otwierają garaż, włączają światła, tankują samochód. W ostatniej z wymienionych książeczek, dzieci wraz z pandą szykują się do snu, ale wcześniej bawią się, jedzą kolację, myją. Najfajniejsze w tych opowieściach jest to, że przy pomocy paluszka, dzieci mogą przesuwać obrazki. Obserwują, jak leci samolot, jak się tankuje samochód czy jak mała panda huśta się na gałęzi.


Jedzenie, Muzyka i Zwierzęta Domowe to książeczki, które należą do serii Pierwsze słowa, dobrze znanej rodzicom. W pierwszej z nich, maluszek poznaje różne rodzaje warzyw, owoców i innego rodzaju posiłków. Za pomocą paluszka może zmienić na talerzu proporcje warzyw i frytek, zjeść banana, czy pomóc chłopcu wypić mleko. Jak dla mnie, to najgorsza część serii, bo ruchome obrazki wcale nie są aż tak zachwycające. W Muzyce nie tylko dzieci poznaje różne rodzaje instrumentów, ale także może nimi zagrać. Świetna pozycja do nauki dźwiękonaśladowczej, ćwiczenia mięśni twarzy i języka. Zwierzątka domowe to książeczka urocza. Również może pomóc w rozwoju mowy, a odkrywa, że nie tylko kotek i piesek zaliczają się do domowych pupili.


Bobas odkrywa naukę to książeczki, które kocham. Warto od najmłodszych lat przekazywać dzieciom cenną wiedzę, a w tej serii jest podana lekko i fascynująco. Wzrok, Słuch, Inżyniera lotnicza, Kwarki to książeczki, z których i dorosły może się wiele dowiedzieć. Ilustracje są przyjemne dla oka, a wiedza przekazana w sposób prosty i ciekawy. Autorzy zawsze zaczynają od codziennych czynności bohaterka książeczki.

Prześlij komentarz

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates