Przeplatanki rymowanki - świetna zabawa dla całej rodziny!„Przeplatanki-rymowowanki” to jedna z najczęściej czytanych książeczek w naszym domu. Cudowne, pomysłowe i zabawne! Można się przy nich świetnie bawić, co też robimy, a przeplatanki i dziwne kombinacje, jakie w efekcie nam wychodzą, wywołują salwy śmiechu.

Wydawnictwo Zielona Sowa wydało dwie książeczki z serii Przeplatanki Rymowanki. W pierwszej z nich w krótkich wierszykach mali czytelnicy mogą poznać niektóre zawody: policjant, piekarz, fryzjera czy lekarka. W drugiej lekturze, zatytułowanej „Bajkownicy” maluchy będą mogły poznać królewnę, rycerza, smoka czy olbrzyma! Nic nadzwyczajnego? Bardzo się zdziwicie, ponieważ te książeczki dają tak wiele możliwości, że aż to wszystko w głowie się nie mieści.
Na każdej rozkładówce, obojętnie w której lekturze, znajdziecie piękny rysunek bohatera i wierszyk. Każda ze stron podzielona jest na trzy poziome części – tekst można podzielić, tak samo, jak i narysowanego bohatera. Nie zawsze trzeba trzymać się utartych schematów, bo poszczególne wersy można łączyć dowolnie. Tak więc królewna może pożerać na obiad gar rosołu z kury, a olbrzym mieszać w wielkim kotle krogulcze pazury. Strażak może zmienić się w lekarza, przyodziać lekarski fartuch i zalecać pacjentom piękne kolumnady! Czyż nie jesteście zaintrygowani?


Już wiem, że obok tej serii nie można przejść obojętnie. „Przeplatanki rymowanki” to książeczki bardzo ciekawe i dobre, nie tylko pod względem możliwości oraz treści, ale także ze względu na wykonanie. Wszystkie strony są grube, tekturowe, dzięki czemu nie niszczą się pomimo wielokrotnego przewracania kartek. Ilustracje są szczegółowe i ciekawe dla oka. Wszystkie elementy, nawet po zmianie jakiegoś kafelka, pasują do siebie, co sprawia małym czytelnikom jeszcze większą frajdę.


Jeżeli szukacie ciekawej książeczki, która zapewni Wam rozrywkę i wywoła prawdziwy atak śmiechu, to „Przeplatanki rymowanki” będą dla Was świetnym wyborem!


Autor: Zielona Sowa

Ilustrator: Małgorzata Detner

Tytuł: Zawodowcy, Bajkownicy

Seria i nr tomu: Przeplatanki rymowanki

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Wydanie: I

Data wydania: 2021

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN: 9788381549486, 9788381549493

Liczba stron: 12

Ocena: 10/10 

Prześlij komentarz

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates