The Love Hypothesis - Ali Hazelwood - Zazwyczaj rzadko sięgam po typowe romanse. Nie przepadam za popularną literaturą młodzieżową, ponieważ już minął ten czas, gdy moja percepcja świata była taka sama jak bohaterów. Czasami w moje ręce wpadnie romans historyczny, które czytam wtedy, gdy chcę odpocząć od cięższych pozycji. Dlaczego więc zdecydowałam się na lekturę „The Love Hypothesis”? Chociaż książka została wydana pod szyldem wydawnictwa You&Ya, które specjalizuje się w literaturze Young Adult, to skusił mnie ten romans doktorantów. Chciałam przeczytać coś, co mnie wciągnie tak, że nie będę mogła się od lektury oderwać, nawet na chwilę.


I to mi się udało!

Romans w naukowym stylu

Olive Smith zrobiła coś głupiego. Nawet bardzo. Aby przekonać swoją najbliższą przyjaciółkę, że nic nie czuje do swojego byłego, pocałowała przystojnego doktora, gwiazdę wydziału, który jest postrachem całego Uniwersytetu Stanforda. Wieść o ich romansie szybko się rozchodzi, a Olie, która jest doktorantką na wydziale biologii, staje się tematem numer jeden wśród całej kadry nauczycielskiej i studentów. Oboje postanawiają udawać fikcyjny związek, ponieważ przyniesie to korzyści im obojgu. Olive i Adam zbliżają się do siebie, a jedna naukowa konferencja zmieni w ich życiu wszystko.

Miłosna hipoteza

„The Love Hypothesis” to książka, wokół której narodziło się wiele uprzedzeń, począwszy od nieprzetłumaczonego tytułu, przez złą kategoryzację, kończąc na wypowiedziach autorki. I chociaż niektórzy skreślają tę lekturę z marszu, to ja jestem nią zachwycona. Powieść Ali Hazelwood dała mi wszystko to, czego potrzebowałam. Ciekawą akcję, intrygujących bohaterów i miłość. Wszystko było przyjemnie połączone, napisane tak, że strony same przeskakiwały, a ja nie mogłam oderwać się od książki. To nie jest lektura pełna przesłań i morałów, które zapamiętamy na całe życie. „The Love Hypothesis” ma bawić czytelnika i sprawić, by przyjemnie spędził czas i to zadanie wykonuje w stu procentach.


Książka Hazelwood to typowy, stereotypowa komedia romantyczna. Jeżeli obejrzeliście chociaż dwie, trzy tego typu produkcje, to bez problemów dostrzeżecie utarte motywy. Mnie to jednak nie przeszkadza, bo nawet oklepany schemat może być ciekawy, jeżeli autor dobrze go opisze. W przypadku Olie i Adama wystarczyłaby jedna szczera rozmowa, brak niedomówień, a ich losy mogły potoczyć się zupełnie inaczej. I chociaż bohaterowie nie są ze sobą szczerzy, to ich decyzje oraz sytuacje, w których się znajdują, wywołują uśmiech na twarzy. Gdy dochodzi do momentu kulminacyjnego, gdy (jak w każdej komedii romantycznej) wydaje się, że wszystko jest stracone, emocje sięgają zenitu! A sceny seksu? Jest jedna, ciekawie napisana, wyważona, momentami zabawna, ale nie żenująca. Nie nazwałabym tej książki typowym erotykiem, raczej romansem z jedną scenę dla dorosłych. Bardzo mi odpowiada, bo autorka nie skupia się na cielesności, ale na budowaniu emocji i relacji między Olive a Adamem.

Podsumowanie

Chociaż „The Love Hypothesis” nie jest najwybitniejszą książką, jaką czytałam, to bawi, wywołuje wiele emocji i sprawia, że można zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Romans doktorantów to coś innego i ma w sobie nutę świeżości, co przyciąga kolejnych czytelników.

Książkę The Love Hypothesis znajdziecie na stronie księgarni internetowej Tania Książka

Inne ciekawe romanse i powieści kobiece znajdziecie tutaj


Autor: Ali Hazelwood

Tytuł: The Love Hypothesis

Wydaniwtow: Muza, You&Ya

Kategoria: romans, literatura kobieca

Data wydania: 2022-07-27

Ocena: 7/10


Prześlij komentarz

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates