Wybierz się w podróż busem ! "Busem przez świat" Karol Lewandowski

Należę do osób, które lubią podróżować, poznawać nowe miejsca i przeżywać niesamowite przygody. Niestety, albo i stety, każdy mój wyjazd jest zorganizowany i w życiu nie podjęłabym się jakiejś ryzykownej wyprawy. Bark mi odwagi, aby pojechać w podróż autostopem i udać się tam, gdzie poniosą mnie oczy. I jak na razie granice kraju opuściłam tylko w celu zwiedzenia Wilna, to moim wielkim marzeniem jest odwiedzenie Hiszpanii, państwa, które przyciąga mnie już id bardzo dawna. Ma ono swój urok, wspaniałą historię i kulturę. Jednak nigdy nie przyszłoby mi do głowy, aby w podróż po Europie udać się starym busem, tak jak ekipa Busem przez świat.
Marcin, Krzysiek, Karol, Michał i Wojtek postanowili zaryzykować. Podjęli się wyzwania, które już przed wyjazdem rozniosło się po całym ich mieście i nawet dalej. Karol, który był inicjatorem pomysłu i zarazem jest autorem książki, wpadł na pomysł, który wszystkim wydawał się szalony. Bo jak można starym busem przejechać całą Europę i wrócić? Przecież do tego potrzebny jest sprawny samochód, a nie bus, w którym niemal wszystko się psuje. A co jeśli po drodze zostaną napadnięci, ktoś może ich okraść, spotkają źle im życzących ludzi? Pomimo problemów, jakie pojawiły się już na samy starcie, piątka kolegów wybrała się w podróż swojego życia. Jak się później okazało – dopiero pierwszą.

Może słyszeliście już o stronie busemprzezswiat.pl, która powstała przed pierwszym wyjazdem chłopaków. Teraz nie sposób zliczyć wszystkich podróży, miejsc których zobaczyli, czy ludzi których spotkali. Jak to mówią, najtrudniejszy pierwszy krok. I tak okazało się w tym przypadku – pierwsza podróż okazała się decydująca dla ich dalszych przygód, życia. Nie spodziewali się że może aż tyle zmienić w ich codzienności.
źródło
źródło

Podróżując przez Europę chłopcy z  Busem przez świat spotkali wielu ludzi – mniej i bardziej przyjaznych. Jedni ofiarowali im pomoc, pomogli, nie oczekując niczego w zamian. Inni natomiast chcieli ich tylko naciągnąć i wykorzystać. Zaskakiwały ich rzeczy codziennie, które dla obcokrajowców wydają się pospolite. Spali na plaży, stoku góry, nad jeziorem, a nawet i w busie, który spotykał się z przeróżnymi reakcjami. Jedni, tak jak np. Czesi, spoglądali na kolorowy środek transportu bez szczególnych emocji, ot, dziwny, pomalowany stary samochód, ale Włosi już trąbili, krzyczeli i machali, jakby w życiu czegoś takiego nie widzieli.  

Busem przez świat to lektura dla wszystkich . Karol Lewandowski opisuje cała ich podróż bez owijania  bawełnę, nie koloryzuje ich przygód, przedstawia wszystkie problemy jakie spotkali na swej drodze. Dodatkowo, czytanie umilają zdjęcia z wielu miejsc, jakie odwiedzili.  Jeżeli szukacie dobrej książki podróżniczej, śmiało sięgajcie po Busem przez świat. 


Za książkę dziękuje Wydawnictwu SQN!

22 komentarze :

 1. Czytałam tę książkę, bardzo przyjemna lektura, zachęca do podróżowania. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Co prawda nie czytałam tej ksiazki ,ale za to dostałam świetną, druga książkę Karola pt: "Ameryka za 8 dolarów" gdzie opisuje ich przygody i problemy za oceanem. Zdecydowanie zgadzam się z Twoją recenzją, nie ważne czy chcesz podróżować czy nie, czy lubisz komfort i wygodę czy wręcz przeciwnie, wystarczy ci namiot i jedzenie z puszki, książki sa napisane w taki sposób, że je sie pochłania. Momentami zazdrości i wspólczuje ekipie. Ogólnie, sa mega pozytywne i motywujace do działania. Polecam je wszystkim, którzy nie są pewni swoich marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię ten typ książek, więc może się skuszę ;). Chociaż nie od razu, bo w domu mam prawdziwe stosiszcza jeszcze nie przeczytanych książek podróżniczych...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem pod wrażeniem odwagi tych ludzi, sama prawie zawsze też wybieram wycieczki zorganizowane i nie wyobrażam sobie innych, choć na pewno bardzo bym chciała wybrać się na własną rękę.
  A co do reakcji Włochów, to wydaje mi się, że jest ona raczej normalna dla ich narodowości. Byłam w Hiszpanii i spacerując jej uliczkami na każdym kroku kierowcy trąbili do mnie, machali i krzyczeli ich "Hola!", a żadnego starego busa przy sobie nie miałam :D Także taki już mają styl i Włosi pewnie podobnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również należę do osób, które uwielbiają podróżować. Mam nadzieję, że uda Ci się odwiedzić Hiszpanię. A książkę, z chęcią przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym kiedyś gdzieś pojechać, wybrać się w podróż po Europie. Podróżowanie to interesujące zajęcie, można poznać zupełnie inną kulturę, a także zwiedzić wiele znanych zabytków.
  Jestem ciekawa, jak podróżuje się takim busem. Musi to być naprawdę ciężkie. Niedawno w naszej szkole mieliśmy spotkanie z panem, który rowerem pojechał do Watykanu, do papieża Jana Pawła II. To musiało być coś :)

  ksiazki-moim-zyciem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam obie książki Karola:) Jego entuzjazm i energia wręcz je rozsadzają:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam takie lektury. Sama chciałabym podróżować po całym świecie i gdyby ktoś dał mi znak. Grupa przyjaciół w podróży. Coś pięknego :) Będę miała na oku ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam książki podróżnicze. O tym tytule czytałam już co nieco, więc jestem pewna że prędzej czy później, sięgnę po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Miałam okazję przeczytania tej książki i bardzo dobrze spędziłam z nią czas!

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam już o tej pozycji i mam ją na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo lubię takie książki, więc z chęcią przeczytam :) A Tobie polecam książkę "To musi się udać" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię książki podróżnicze, więc muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Takie książki, o takich nietuzinkowych podróżach zawsze mnie inspirują.

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety dla mnie literatura podróżnicza w każdym wydaniu nie jest porywająca, więc pasuję ;)
  Thievingbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Książki podróżnicze uwielbiam, na pewno przeczytam :))

  OdpowiedzUsuń
 17. Marzy mi się taki busik, ale niestety jakoś zawsze są ważniejsze wydatki i realizacja planu odsuwa się w czasie..

  OdpowiedzUsuń
 18. Obecnie nie mam ochoty na ksiązkę o podrózowaniu, ale to na pewno fajna lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Zawsze jak sięgam po książkę podróżniczą budzi się we mnie pozytywna zazdrość, która motywuje mnie do działania. Jeżeli oprócz fascynujących historii, serwują dobry styl to książka ląduje na liście MUST READ. ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Zawsze jak sięgam po książkę podróżniczą budzi się we mnie pozytywna zazdrość, która motywuje mnie do działania. Jeżeli oprócz fascynujących historii, serwują dobry styl to książka ląduje na liście MUST READ. ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja jestem domatorem i nie mam duszy podróżnika, chociaż oczywiście są miejsca, które chciałabym kiedyś zobaczyć :) O podróżowaniu lubię jednak czytać, więc ciekawi mnie ta publikacja :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Podziwiam Karola Lewandowskiego za zdolności organizacyjne. Czytałam ostatnio drugą część jego książki "Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów" i jestem zachwycona skalą organizacji takiego przedsięwzięcia jak podróż busem do Stanów. Super inicjatywa, a wspomnienia z takiej podróży na pewno pozostaną do końca życia:)

  OdpowiedzUsuń

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates