Co oglądam? YoutubeO ile filmy i seriale poszły na razie odstawkę i nie oglądam ich już tyle co kiedyś, to z kanałami na Youtubie jestem na bieżąco i często odkrywam coś nowego. Telefon mam zawsze przy sobie – czy to na spacerze czy podczas prac domowych, a moja podzielna uwaga pomaga mi robić kilka rzeczy jednocześnie. Jesteście ciekawi co takiego aktualnie oglądam ? Aktualnie oglądam tylko kilka kanałów, czekam na każdy nowy odcinek, subskrybuje i lajkuje.

O ile na początku chciałam podzielić ten wpis na dwie części i oddzielnie opowiedzieć wam o kanałach książkowych i tych innych to doszłam do wniosku, że taki zabieg nie ma sensu. Coraz mniej oglądam bookstagramowiczów i aktualnie regularnie odwiedzam tylko dwa kanały.

To moje nowe, hitowe odkrycie. Przepadłam już po pierwszym odcinku. Czy zastanawialiście się czasami kto mówi głosem waszych ulubionych postaci z bajek? To, co aktorzy dubbingowi robią z głosem powala na kolana. W każdym odcinku autorka kanału rozmawia z jednym bohaterem, który wspomina swoje najciekawsze role.  W końcu mogłam bliżej poznać głosy, które słyszałam przez wiele, wiele lat. I chociaż niektórzy gardzą dubbingiem, to ja jestem jego fanką. Nie tylko w  animacjach, ale także w filmach, chociaż zawsze staram się obejrzeć go również w oryginalnej wersji językowej.

Moje kolejne odkrycie. Rafał Gębura rozmawia ze swoimi gośćmi 7 metrów pod ziemią, na trzecim poziomie podziemnego parkingu jednego z warszawskich biurowców. Zaprasza ludzi, którzy opowiadają mu o swoim życiu np. byłą więźniarkę obozu Aushwitz, osobę aseksualną lub żyjącą w poligamicznym związku. Od tego kanału nie można się oderwać. Szokuje i zadziwia.

Jest jednym z youtuberów który robił parodie nie ośmieszając ani siebie ani danego utworu. Co więcej-  czasem rozwinął skrzydła i zaczął tworzyć oryginalne i interesujące filmy. Niestety – od dwóch lat na jego kanale nie pojawiło się niemal nic.

Kaję odnalazłam na youtubie kiedy jeszcze jej kanał miał nazwę Halo Turcja. Na mocy fascynacji Wspaniałym stuleciem zainteresowałam się tamtejszą kulturą i gdy trafiłam na kanał dziewczyny, która może przyjrzeć się jej od wewnątrz – przepadłam. Od tego czasu kanał Kaji ewoluował, ona sama odwiedziła wiele ciekawych miejsc, ale nadal jest niesamowicie sympatyczną dziewczyną, która realizuje swoje pasje i robi to, co kocha. Widać to w każdym jej kolejnym filmie.

Gdyby tak prowadzone były lekcje historii to na pewno nie jeden uczeń polubiłby ten przedmiot. Wojtek Drewniak (mieszkaniec Lublina) opowiada o wydarzeniach i ciekawych postaciach. Z tego co się orientuje autor programu wydał trzy książki, z których ja na razie czytałam tylko jedną. Recenzje znajdziecie tutaj. Gdy wraz z mężem pierwszy raz trafiliśmy na Historię bez cenzury  obejrzeliśmy na raz wszystkie odcinki, a przy każdym coraz bardziej otwierały mi się oczy. Wojtek Drewniak ma charakterystyczny styl bycia i poczucie humoru, bardzo specyficzne, ale zarazem udzielające się oglądającym.

Nie mogłam o nich zapomnieć. Już wam kiedyś o nich pisałam. Na ten moment wybranie jednej, ulubionej piosenki graniczy z cudem. Marzy mi się posłuchanie ich na żywo i co roku obiecuje sobie, że to właśnie będzie teraz. O Studiu można by było pisać i pisać. Ale lepiej kliknąć i włączyć dźwięk.

Wielki Buk i Olga są ze mną od początku bloga. Niektóre jej filmiki oglądałam po kilka razy. To co robi zasługuje na nagrodę – zawsze na czas, a w dodatku o książkach opowiada tak, że aż chcę się je czytać.

Czytacz również odwala kawał porządnej roboty. Wiecie jakie są moje ulubione filmy? Absurdy w Harrym Potterze i w Fantastycznych zwierzętach. Większości z tych rzeczy nie wyłapałam podczas lektury.  Ba, do tej pory wydawało mi się, że uniwersum świata czarodziejów jest dopracowane do perfekcji. Nic bardziej mylnego.

Prześlij komentarz

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates