Nauka przez zabawę | Ratujmy ziemię. Basia i śmieci
Żyjemy w czasach, kiedy ekologia, świadomość ekologiczna rośnie w siłę. Coraz więcej mówi się o zmniejszeniu zużycia plastiku i o zdrowych, lepszych zamiennikach. Moje pokolenie wychowało się w czasach, kiedy się nic na ten temat nie mówiono. Przez wiele lat wydawało nam się, że świat który zastaliśmy, przekażemy w takim samym stanie naszym wnukom. Nic bardziej mylnego. Uważam, że uświadamianie dzieci od najmłodszych lat jest bardzo ważne. Wpajanie im pewnych zasad i bycie przykładem zaowocuje. Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam dwie książki, które przybliżą Waszym pociechom pojęcie ekologii.


Pierwsza z nich to Wielka Księga zabaw. Ratujmy Ziemię. Dzieci poprzez zabawę, grę mogą poznać zasady, których należy się słuchać i przestrzegać, aby nie zatruwać naszej planety, dbać o nią i uczyć innych. W książce znajdziemy grę planszową, zabawę w prawda i fałsz (na tych stronach znajdują się otwierane okienka, co dla mnie jest wielkim hitem). Dzieci będą mogły pobawić się w ekoogrodnika, wybrać w sklepie dobre produkty oraz dowiedzieć się, jak oszczędzać energię. Książka pełna jest ciekawostek, które także poszerzą wiedzę waszych pociech, a nawet wybrać sobie prezent i zobaczyć, jak reaguje na daną rzecz środowisko. Na ostatniej stronie znajduje się test zatytułowany „Czy jesteś eko?”. Jak dla mnie ta książka jest doskonała nie tylko ze względu na treść, ale także jeżeli chodzi oprawę graficzną, która przyciąga wzrok.

Drugą książką, o której chciałabym opowiedzieć, jest Basia i śmieci. To już kolejna część przygód małej, rezolutnej dziewczynki, którą pokochały dzieci w Polsce. W tej części Basia zderzy się z problemem ekologii, zanieczyszczenia środowiska i zacznie z tym walczyć. Dziewczynka będzie zadawać dużo pytań, a jej rodzice będą starali się wszystko wytłumaczyć.  Bardzo fajna, przyjemna historia z morałem dla młodych czytelników.

Publikowanie komentarza

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates