Wpadnij w tarapaty razem z Tosią!
Co robią małe dziewczynki? Bawią się lalkami, chodzą do szkoły, pomagają rodzicom, odrabiają lekcje, spotykają się ze koleżankami i kolegami? Może większość i tak, ale nie Tosia Tarapata, która jest mistrzem w rozwiązywaniu spraw nie tylko kryminalnych, ale tych bardziej mrocznych, tajemniczych i przerażających. Mogłoby się wydawać, że to Tosia znajduje sama te problemy, ale to ona jest dla nich jak magnes. I co najważniejsze – dziewczynka niczego się nie boi, do wszystkiego podchodzi bardzo racjonalnie.

W pierwszej części Tosia będzie musiała się zmierzyć z potwornym królikiem, który ukrywał się pod łóżkiem jej koleżanki czy chochlikiem, który robił niewyobrażalny bałagan w pokoju dziewczynki i znajomych z klasy. Panna Tarapata będzie musiała stawić czoła widmowemu wilkowi, zombie, rdzewiejącemu rowerowi czy rozwiązać problem Klątwy Kanau. Jak widać, dziewczynka nie może narzekać na nudę.

Tosia w Tarapatach to idealna książka dla wszystkich młodych czytelników, którzy lubią się bać. Możecie być trochę tym zdaniem nie za bardzo przekonani, ale Wasze dzieci w tych historiach będą się zaczytywać. Ja przepadłam na dwa wieczory, nie mogłam się oderwać, byłam ciekawa jak zakończy się historia dziewczynki i czy uda jej się rozwiązać wszystkie sprawy. Paweł Maj stworzył bardzo fajne i poczytne książki dla dzieci, które razem z Tosią będą mogli przeżywać niezapomniane przygody. Dzięki tym historiom Wasze dzieci pokochają czytanie (o ile jeszcze mają jakieś wątpliwości). Tosia w tarapatach to idealna lektura do wspólnego czytania.

Co więcej, głównej bohaterki nie da się nie lubić. Tosia Tarapata jest normalną dziewczynką, z przyjaciółmi, lubiącą się bawić i pragnącą mieć urodziny w prawdziwym domy zabaw. Wiele młodych czytelników nawiąże z bohaterką nić sympatii i porozumienia, dzięki czemu lektura będzie jeszcze bardziej emocjonująca.

Jeżeli nadal nie jesteście przekonani, to sami skuście się i sięgnijcie na przygody Tosi. Dorośli inaczej odbiorą taką książkę, ale na pewno wam się spodoba i z chęcią podsuniecie ją swoim pociechom.

Publikowanie komentarza

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates