Akceptuje co czuje. Poznaj swoje emocje.Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o książkach naprawdę wyjątkowych. Takich, które powinny znaleźć się w każdej biblioteczce. To z nimi każde dziecko powinno mieć styczność. Jak wiadomo młody człowiek uczy się poznawać swoje emocje, odpowiednio je nazywać, a zadaniem rodziców, nauczycieli, opiekunów jest pomoc mu z poznaniu tego, co się w nim dzieje. Nie jest to łatwe zadanie – trzeba wykazać się ogromem empatii, cierpliwości, a wszystko musi być przekazane w taki sposób, aby dziecko to zrozumiało. Na pomoc przychodzi Wydawnictwo Egmont, które wydało w Polsce serię książek o emocjach i ich poznawaniu – Akceptuję co czuje.Wszystkie książki skierowane są dla dzieci powyżej 5 lat i zawierają poradnik dla rodziców. Każda z nich utrzymana jest w innej kolorystyce (niebieskiej, zielonej i czarno-żółtej). Wszystkie zostały wydane na fajnym, grubym papierze, na którym dziecko bez problemu może malować, pisać, wykonywać zadania i nic nie przebije się na drugą stronę.


Strach – wróg czy przyjaciel pomaga dowiedzieć się jak oswoić lęki i pokonać strachy. W poradniku rodzic znajdzie praktyczne rady jak pomóc dziecku w walce ze strachami, koszmarami czy lękami. Autorzy (Isabelle Filliozat i Fred Benaglia) przytoczyli najczęściej spotykane lęki i dzięki zadaniom, pokazali, jak je zwalczyć, Ba, dziecko wykonując kolejne zdania nie będzie w pełni świadome tego, że walczy ze swoimi lękami.

Pewność siebie pozwala poczuć się dobrze z sobą i innymi. Wiadomo, że poczucie własnej wartości jest bardzo ważne w życiu i należy mu pomóc je dziecku budować. Dla mnie to niezwykle trudne, bo sama borykam się z zaniżaniem własnej wartości. Nie chodzi tez o to, aby wychować zakochanego w sobie człowieka, ale kogoś, kto wierzy w swoje siły. Poradnik dla rodziców zawiera precyzyjne rady. Autorzy (Isabelle Filliozat, Violene Riefolo, Chantal Rojzman, Amandine Laprun)  strona po stronie pomagają dzieciom zbudować poczucie własnej wartości, a wszystko poprzez zadania, które młodych odbiorców bardzo angażują.


Ostatnia już książka, Emocje, pozwala lepiej poznać wszystko to, co odczuwa mały człowiek. Jestem pełna podziwu jak autorzy (Isabelle Filliozat, Virginie Limousin, Eric Veille) to wszystko tłumaczą – aż sama mam ochotę wykonać wszystkie zadania i ćwiczenia.

Bardzo się cieszę, że już mam te książki. Na pewni wyciągne je w odpowiednim momencie, aby pracować na nich z moim synem. Bardzo ciekawe i bardzo potrzebne. Brawo, Wydawnictwo Egmont!

Wpis zrealizowany w ramach współpracy z Wydawnictwem Egmont!

Publikowanie komentarza

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates