Bajeczki 5 minut przed snem "Bajeczki Maszy", "„Spirit. Riding Free”

 


Seria „Bajki 5 minut przed snem” należy do naszych ulubionych, a co za tym idzie – czytamy je bardzo często, codziennie, a większość z nich znam już niemal na pamięć. Do naszej biblioteczki dołączyły dwa nowe tytuły – „Bajeczki Maszy” oraz „Spirit Riding Free”, które może być wam znane pod innym, telewizyjnym tytułem „Mustang. Duch wolności”.

„Bajeczki Maszy” oparte są na spin-offie serialu animowanego o tym samym tytule. Tytułowa bohaterka, znana z produkcji Masza i Niedźwiedź, tym razem przejmuje rolę narratora i swoim pluszowym przyjaciołom opowiada znane, stare baśnie, robiąc to na swój, specyficzny sposób.  O niektórych bajkach zapomniałam, a lektura tej książki pomogła mi odświeżyć pamięć. Masza opowiada historie ciekawie, wprowadzając nowoczesne słownictwo, obdzierając baśnie etosu, tego specyficznego klimatu, który znamy z lat naszego dzieciństwa. Jest w tym jakiś urok, bo czyta się te opowiastki niezwykle przyjemnie, można nie jednokrotnie się uśmiechnąć. Jeżeli nie chcecie, aby wasze dzieci słuchały brutalnych opowieści (a wiemy, że tych w klasycznych wersjach nie brakuje), to w Bajeczkach Maszy jej nie znajdziecie. To historyjki idealne dla najmłodszych, którzy zatapiają się w świat opowieści małej dziewczynki i całym sobą przeżywają te niezwykłe i barwne przygody. Jakie przygody bajeczki znajdziemy w środku? Poczytamy o Kopciuszku, Dziadku Mrozie, Czerwonym Kapturku, Świniopasie i Sinobrodym.

„Spirit. Riding Free” to zbiór sześciu historii, które napisane zostały na podstawie serialu animowanego „Mustang. Duch wolności”. Dzięki tym opowiadaniom przeniesiecie się do Miradero i poznacie młodą dziewczynę, Lucky, która porzuciła całe swoje dotychczasowe życie, aby wraz ze swoją rodziną, tatą i ciotką, przenieść się na Zachód. Tekst został zilustrowany stopklatkami z animacji. Przygody Lucky oraz jej dwóch przyjaciółek zachwycają. Nie można się od nich oderwać.  Wszystkie opowiadania, które znajdziecie w tej książce, czyta się dobrze. Są fajnie napisane, a wszyscy fani serialu, będą zachwyceni tą pozycją.

Zarówno „Bajeczki Maszy” oraz „Spirit Riding Free” to ciekawe i wciągające zbiory opowiadań, które zachwycą młodych czytelników.

Publikowanie komentarza

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates