Magazyn "Świerszczyk"

 


Pamiętam, jak babcia kupowała mi magazyn dla dzieci, Świerszczyka, który nadal jest bardzo popularny. Gdy wracałyśmy do domu, to siadłam i czytałam wszystkie artykuły od deski do deski, a po zakończonej lekturze czekałam z utęsknieniem na kolejny numer, który miał ukazać się za jakiś czas. Nadal mam sentyment i kupuje poszczególne numery i trzymam, żeby przekazać je mojemu synowi.

 

Gdy dostrzegłam informację o nowym dziecku, które wchodzi w skład rodziny Świerszczyka, nie mogłam się oprzeć. „Reporter” to magazyn przeznaczony dla dzieci powyżej 8 roku życia, ale i młodsi czytelnicy będą nimi zainteresowani, a treść poznają dzięki pomocy rodziców. Powiem wam, że i ja przeczytałam wszystkie artykuły, od a do zet, przypominając sobie czasy mojej młodości. Wiem już, że to czasopismo zagości u mnie na stałe. Pomimo tego, że moje dziecko ma dopiero trzy latka, to było również zainteresowane lekturą, bo maluchy uwielbiają poznawać świat, a Świerszczyk Reporter przepełniony jest ciekawostkami przyrodniczymi. O większości z nich nawet ja nie wiedziałam!

Ten magazyn dostarczy wam nie tylko przeogromną dawkę wiedzy, ale także świetnie można się przy nim bawić. Dzieci będą zachwycone, a w przypadku, gdy ponownie wchodzimy w czas lockdownu, znalezienie rozrywki spadło na barki rodziców. Naszym przewodnikiem będzie Świerszczyk, który zabierze czytelników do miasta Jaipur, w Indiach. Dowiemy się bardzo dużo o małpach, makakach. Ba, poznamy całą rodzinę, a dodatkowo, czytelnicy będą mieli za zadanie wypełnić krzyżówkę, przejść labirynt. Dodatkowo dzieci poćwiczą spostrzegawczość. Dokładnie przyjrzymy się budowie naszych dłoni, poznamy ludzi, którzy… mieszkają na drzewach. Żeby utrwalić wiedzę, twórcy na ostatnich stronach umieścili quiz, którego wypełnianie sprawi dzieciom masę frajdy.

 


Bardzo podoba mi się szata graficzna tej magazynu – pomimo, że umieszczono na strach wiele informacji, nie ma uczucia chaosu. Ciekawe rysunki, intrygujące fotografie i dobry układ tekstu tylko umilają lekturę.

 

Ja już nie mogę doczekać się kolejnego wydania magazynu!


Recenzja powstała we współpracy z wydawcą magazynu "Świerszczyk", wydawnictwem Nowa Era!

 

Publikowanie komentarza

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates