Christiane Dorian Gosia Herba „Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki”

 


Dzieci charakteryzuje niezwykła ciekawość świata. Kto nie zna tych pytań ”a po co, dlaczego, na co?”, które z wiekiem stają się coraz bardziej dokładne i dotyczą wielu dziedzin. Warto podsuwać dzieciom lektury, które je zaciekawią, a także poszerzą ich horyzonty. A jeżeli są ciekawie wydane, to dodatkowy atut.

Wszystkie te cechy spełnia książka zatytułowana „Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki” od wydawnictwa Znak Horyzont.

Zazwyczaj zaczynam omówienie książki od treści, dopiero później skupiając się na ilustracjach i oprawie graficznej, ale nie w tym przypadku, bo autorką „kolorowej” strony lektury jest niezwykle utalentowana Gosia Herba. Jedną godzinę spędziłam na przeglądaniu egzemplarza, podziwiając znaną mi już kreską. Zdziwiłam się, że nie zwróciły mojej uwagi ani ilustracje znajdujące się na okładce, ani wyraźnie wyszczególnione nazwisko ilustratorki, bo dopiero gdy otworzyłam książkę, aż krzyknęłam zdumiona.

Nie tylko ilustracje są warte zachwytu, ale cała książka to małe arcydzieło. Pokuszę się o stwierdzenie, że to taka nowa encyklopedia, którą  warto mieć na swojej półce. Twarda oprawa, ciekawa szara graficzna oraz ogrom informacji, zachwyca i sprawia, że to książka to małe arcydzieło.

„Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki” to lektura, dzięki której zarówno wy, jak i wasze dzieci, poznają ogrom nowych i ciekawych informacji. Bohaterowie stanowią natchnienie dla ludzi, którzy wymyślają zadziwiające przedmioty, a wiele z nich służy nam na co dzień. Zwierzęta tworzą skomplikowane formy, produkują niezwykłe substancje, a także przybierają kształty, dzięki którym bez problemu pokonują opór wody i powietrza. Czy wiedzieliście, że stworzenia, które żyją z nami na Ziemi, wykorzystują surowce, nie pozostawiając po nich żadnych resztek? Zdumieni? Czytajcie dalej!

Jak termity pomogły w projektowaniu domów? Dlaczego rekiny są pływackimi mistrzami? Dlaczego zęby kałamarnicy same się naprawiają? Przyznam, że o wielu faktach nie wiedziałam i nie sądziłam, że mają taki wpływ na to, jak wygląda nasz świat. Każde zwierzę, które stało się bohaterem tej książki, otrzymało swój rozdział, w którym przejmuje głos. Ciekawy zabieg, który pozwala na jeszcze dokładniejsze wczytanie się w lekturę i przyswojenie przekazywanej wiedzy.

„Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki” to świetna pozycja dla dzieci, które chcą poznać otaczający ich świat!

Za możliwość poznania książki dziękuję wydawnictwu Znak Emotikon!

Autor: Christiane Dorian

Tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

Ilustrator: Gosia Herba

Tytuł:  „Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki”

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Wydanie: I

Data wydania:2021-03-24

Kategoria: literatura dla dzieci, 10+

ISBN:9788324074969

Liczba stron:77

Ocena: 8/10

 

Publikowanie komentarza

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates