Kami Garcia, Gabriel Picolo "Raven" Młodzi Tytani #1

 


Przyznam, że nie czytam komiksów. Jakoś ta forma nie za bardzo przypadła mi do gustu. Trochę obawiałam się, czy same ilustracje i wypowiedzi bohaterów mogą oddać wszystko to, co przekazuje nam tekst. Z niemym zachwytem podziwiałam komiksy i mangi, aż w końcu pojawiło się coś, obok czego nie mogłam przejść obojętnie.

Dodam, że kocham superbohaterów we wszelakiej formie. Czy to Marvel, czy DC – chłonę każdy film i każdą historię. Mam słabość do Młodych Tytanów, ale tej starszej kreskówki, bo to na niej się wychowałam. Chciałam poznać historię Raven – inną niż ta, którą znałam z ekranu telewizora.  Autorką jest Kami Garcia, która napisała również „Niebezpieczne istoty.

W wypadku samochodowym ginie matka zastępca Rachel Roth, a dziewczyna traci pamięć. Przenosi się do siostry swojej opiekunki, do Nowego Orleanu, aby tam ukończyć szkołę. Nasza bohaterka nie pamięta nic ze swojej przeszłości; wszystko jest dla niej wielką, czarną plamą. Powoli, od nowa, buduje całe swoje życie i zdobywa nowe przyjaźnie. Nie wiem, że jej matka, skrywa pewien sekret. Coś, co ukryte jest w przeszłości Rachel, która nie jest zwyczajną dziewczyną. Czy NASA bohaterka jest gotowa na to, aby odkryć prawdę o sobie?
Przed lekturą tej powieści graficznej czułam zarazem ekscytacje – uwielbiam super bohaterów, a Raven była moją lubioną bohaterką w serialu animowanym Młodzi Tytani. Obawiałam się, czy ta forma przypadnie mi do gustu. Cóż, wciągnęłam się w tę historię już od pierwszej strony, mocno angażując się w losy Raven/Rachel, z zapałem śledząc jej życie. Podejrzewałam, jak mogą potoczyć się jej losy, ale autorka nie opierała się głównie na pierwowzorze, przez co w momencie kulminacyjnym nie mogłam wytrzymać z emocji. „Raven” to historia dobra, trzymająca w napięciu, tajemnicza od pierwszej do ostatniej strony, a zakończenie daje nadzieję na to, że ukażą się kolejne części.

Wspomniałam wyżej, że w przypadku komiksów czy mang obawiam się tego, czy same ilustracje dadzą radę pokazać wszystko to, co dzieje się na kartach historii; czy oddadzą wewnętrzne odczucia bohaterów, ich wszystkie emocje. Tutaj, dzięki autorce historii, a także rysownikowi, wszystko było ukazane z zadziwiającą dokładnością. Ilustracje są pełne ruchu, emocji… Przeglądając kolejne strony, czułam się tak, jakbym przeżywała wszystkie uczucia razem z bohaterami. Gratulacje należy złożyć panu Gabrielowi Picolo, który nadał tekstowi obraz. Zaskakująca jest też szata graficzna, która skupia się na zaledwie kilku barwach. To intrygujący zabieg, dodający książce surowości.  

Czekam z niecierpliwością na kolejną część i po lekturze „Raven” mogę śmiało powiedzieć, iż dołączyłam do fanów komiksów i powieści graficznych!

 Recenzja powstała we współpracy z wydawnictwem Egmont!

Scenariusz: Kami Garcia

Rysunki: Gabriel Picolo

Seria: Młodzi Tytani

Tom: I

Wydawnictwo: Egmont

Gatunek: komiks, powieść graficzna

Data wydania: 2021-02-24

Ilość stron: 172

ISBN: 9788328158344

Oprawa: miękka

Ocena: 8/10

Publikowanie komentarza

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates