Kasia Keller "Malwinka i Lusia. Ucieczka Jednorożca"

 


Wyobraźnia może zaprowadzić nas w niezwykłe miejsca. Zwykła wanna może stać się miejscem niezapomnianych przygód. Możemy latać w chmurach, mieć skrzydła czy syrenie ogony. Kanapa może stać się statkiem pirackim! Dzieci potrafią stworzyć w swojej głowie przeróżny rzeczy i miejsca.

„Ucieczka jednorożca. Malwinka i Lusia” to książka, która przysporzy ogrom radości zarówno dzieciom, jak i starszym czytelnikom. Zarówno ja, jak i mój syn, nie mogliśmy się oderwać od przygód Malwinki jej przyjaciółki, alpaki Lusi. To, co te dwie bohaterki przeżywają, jest wspaniałe i bardzo emocjonujące. Tekst autorstwa Kasi Keller pokazuje, że dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona, a każde miejsce w domu czy na podwórku, może zmienić się we wspaniałe miejsce, pełne przygód!


DAJ SIĘ PORWAĆ FANTAZJI

W książce znajdziecie 3 opowiadania, a w każdym z nich nasze małe bohaterki przeżyją niezwykłe przygody. Wanna może okazać się wielkim oceanem, a nogi dziewczynki mogą zmienić się w syreni ogon. Podczas beztroskiego pływania i zabaw w wodzie, można spotkać… złych piratów! Stary dywan, który dziewczynka znajduje w sobotę na strychu, okazuje się magiczny. Malwinka i Lusia wybierają się na „przejażdżkę”, ale nie obędzie bez przygód. Sterowanie latającym dywanem nie należy do łatwych czynności. W przedszkolu dzień może potoczyć się różnie, a karuzela może stać się wspaniałym miejscem.


DUET IDEALNY

Malwinka ta mała, nieśmiała czteroletnia dziewczynka. Ma swoją ulubioną maskotkę, alpakę Lusię, która towarzyszy jej we wszystkich, cudownych przygodach. Jak widzicie, wyobraźnia dziewczynki jest nieograniczona. Sama chciałabym przeżywać takie wspaniałe chwile, bo kto nie chciałby przelecieć się na latającym dywanie albo walczyć ze złymi piratami? Lusia to zupełne przeciwieństwo Malwinki. Alapaka jest odważna, nie boi się powiedzieć na głos czegoś, co myśli. Razem obie bohaterki stanowią wspaniały duet; nawzajem się uzupełniają.

Chciałabym pokazać wam minę moje syna podczas lektury „Malwinki i Lusi”. Był zachwycony i z wielką uwagą słuchał każdej historii, nie pozwalając mi nawet na jedną przerwę. Cudowna akcja, która nie pozwala oderwać się od lektury, i niespodziewane zwroty wydarzeń powodują, że czyta się tę książkę niczym najlepszą sensację czy też fantastykę. Malwinki i Lusi, tego niepowtarzalnego duetu, nie da się nie lubić.


PODSUMOWANIE

Chociaż okładka sugeruje, że „Ucieczka jednorożca” to książka dla dziewczynek, to nie dajcie się zwieść, bo i chłopcy rewelacyjnie się bawią przy tej historii. Tekst uatrakcyjniają cudowne ilustracje, pełne kolorów i emocji.

Nie pozostaje mi nic innego, niż polecić Wam tę opowieść. Nie będziecie się przy niej nudzić!

Recenzja powstała we współpracy z wydawnictwem Zielona Sowa!

Autor: Kasia Keller

Ilustrator: Justyna Karaszewska

Tytuł: Ucieczka jednorożca. Malwinka i Lusia

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Wydanie: I

Data wydania: 2021-03-23

Kategoria: literatura dziecięca

ISBN:9788381549202

Liczba stron: 48

Ocena: 8/10 

Prześlij komentarz

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates