Shelby Mahurin "Gołąb i wąż"
KOCHAM TAKIE KSIĄŻKI. Shelby Mahurin w swojej powieści zawarła wszystkie uwielbiane przede mnie składniki. Fabuła, intryga, magia, przystojny młodzieniec, walka ze złem, tajemnice, relacja hate-love, miłość… Wymieniać mogłabym tak długo, ale nie chcę zdradzić nic, co odebrałabym wam radość z lektury.

Louise ucieka – przed dwoma laty porzuciła swój dom, swój sabat. Dlaczego? Nie wiadomo. Od tego czasu trudni się drobnymi kradzieżami i stara się przeżyć. Louise jest wygadana, odważna i nie boi się mówić tego, co myśli. W wyniku wielu zbiegów okoliczności, dziewczyna staje na drodze przystojnemu … łowcy czarownic. Mężczyzna niesamowicie oddany jest sprawie, wychowany został do tego, aby zabijać kobiety, obdarzone magicznymi mocami. Reid Diggory nigdy nie poślubiłby czarownicy, a jednak zostaje do tego zmuszony. Lou znalazła się w jaskini lwa. Wojna Kościoła z czarownicami wciąż trwa i dziewczyna musi uważać na to, co robi i co mówi. Poszukuje jej matka, a osoby z jej otoczenia, skrywają wiele tajemnic. Czy Lou podda się uczuciom czy będzie z nimi walczyć, dla dobra wszystkich?

Zakochałam się w tej książce i w napięciu wyczekuje premiery kolejnego tomu. Już nie mogę doczekać się, aż zobaczę, cóż nowego autorka wymyśliła. Shelby Mahurin zbudowała ciekawy świat, w którym możemy znaleźć cechy tego naszego. W „Gołębiu i wężu” Kościół walczy z czarownicami. Obserwowanie tego pojedynku było niezmiernie ciekawe. Formacja, której członkowie szkoleni są do walki z kobietami, obdarzonymi mocami, to wojownicy, którzy nie boją się stanąć do walki. Reid to racjonalny, bardzo wierzący młody mężczyzna, a Lou to jego zupełnie przeciwieństwo. Z radością obserwowałam ich słowne pojedynki, przekomarzania oraz rodzące się uczucie. Zostali połączeni węzłem małżeńskim, ale  na pierwszy rzut oka wcale do siebie nie pasują. Polubiłam Lou za jej odwagę, porywczość, lekkomyślność i taką naturalność. Reid pod jej wpływem zaczął się zmienić i odkrywać radość z życia.

Wiem, że niektórzy zarzucają tej książce powierzchowność oraz to, że pewne wątki są naciągane. Zabrakło mi lepszego scharakteryzowania niektórych drugoplanowych postaci, ale ufam, że w kolejnych częściach się to zmieni. Niektóre wątki mogły zostać inaczej poprowadzone lub dokładniej opisane, ale nie przeszkadzało to aż tak, żeby nie dostrzec pozytywnych cech „Gołębia i węża”. Książka trafiła w stu procentach w mój czytelniczy gust. Czas z nią spędzony, uważam za udany. Czy kolejny tom przyniesie nam jakieś zaskoczenia? Przekonamy się już wkrótce. 

Oficjalna recenzja dla portalu Duże Ka!


Autor: Shelby Mahurin

Tłumaczenie: Agnieszka Kalus

Tytuł: Gołąb i wąż

Tytuł oryginalny: Serpent& Gove

Seria i nr tomu: Serpent& Gove

Wydawnictwo: We Need Ya

Wydanie: I

Data wydania: 2020-06-17                   

Kategoria: fantastyka

ISBN: 9788366517981

Liczba stron: 476

Ocena: 8/10

Prześlij komentarz

My Instagram

Made with by OddThemes | Distributed by Gooyaabi Templates